Операції з банківськими металами

Операції з банківськими металами - Банк СОЮЗ


Купівля-продаж фізичним та юридичним особам банківських металів

Банківські метали – це золото (999,9 проби), срібло (999 проби), платина, метали платинової групи (999,5 проби), доведені (афіновані) до найвищих проб відповідно до світових стандартів у зливках і порошках, що мають сертифікат якості.

1. Основні переваги купівлі банківських металів в АТ «Комерційний банк «СОЮЗ»:

 • Реальна можливість і найбільш надійний засіб захисту ваших коштів від інфляції; Банківські зливки компактні, займають мало місця та зручні для транспортування;
 • Про купівлю банківських металів не потрібно звітувати перед державними органами;
 • Операції з банківськими металами не оподатковуються податком на додану вартість;
 • Банківські зливки, на відміну від паперових грошей, не згорять при пожежі і не зіпсуються при повені;
 • При зростанні ціни на світовому ринку Ви отримуєте реальний прибуток;
 • Один із способів зробити приємний подарунок.

2. Процедура продажу банківських металів в АТ «Комерційний банк «СОЮЗ»:


 • Якщо фізична особа купує банківські метали (золото) на суму менше ніж 150 000 грн (приблизно 0,3 кг), то банк має право не проводити ідентифікацію клієнта. Клієнту необхідно буде витратити декілька хвилин на оформлення квитанції. Для купівлі банківських металів (золота) на суму 150 000 грн і більше банк зобов’язаний ідентифікувати клієнта. Для ідентифікації клієнту необхідно пред’явити паспорт та оригінал довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
 • Юридична особа для купівлі банківських металів (золота) зобов’язана відкрити в банку металевий рахунок, на який і буде зараховано придбане ним золото.

3. Операція купівлі банківських металів у АТ «Комерційний банк «СОЮЗ»:

 • Якщо фізична особа продає банківські метали (золото) на суму менше ніж 150 000 грн (приблизно 0,3 кг), то банк має право не проводити ідентифікацію клієнта. Для купівлі банківських металів (золота) на суму 150 000 грн і більше банк зобов’язаний ідентифікувати клієнта. Після перевірки зливків банківських металів експертом клієнту необхідно пред’явити паспорт та оригінал довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

4. Сертифікат якості зливка


Відповідно до Положення НБУ про здійснення уповноваженими банками операцій з банківськими металами, сертифікатом якості банківського металу є офіційний штамп (товарний знак) визнаного виробника або письмовий документ виробника, що засвідчує пробу банківського металу й ідентифікує назву визнаного виробника або виробника. Визнаний виробник – це афінажні компанії (що спеціалізуються на виплавці зливків із благородних металів) – визнані постачальники на Лондонський ринок дорогоцінних металів, які внесені в спеціальний список афінажних компаній, що були зареєстровані Лондонською асоціацією ринку дорогоцінних металів (LBMA), або внесені в список афінажних компаній, які є учасниками Лондонського ринку платини і паладію (LPPM). Виробник – це афінажні підприємства України, які здійснюють афінаж дорогоцінних металів з виготовлення зливків банківських металів і не є визнаними виробниками.

5. Відмінності між штампованим зливком та литим зливком банківських металів

 • Литий зливок виготовлений методом лиття й має краплевидну форму з підставкою у вигляді прямокутника. На його верхню поверхню нанесений сертифікат якості зливка у вигляді офіційного штампа (товарного знака) визнаного виробника. Штампований зливок виготовляється методом штампування на високотехнологічному устаткуванні. Він має форму правильного паралелепіпеда із дзеркального верхнього поверхнею, на яку нанесений такий самий сертифікат якості, як і на литий зливок. Зовні, штампований зливок виглядає більш привабливо, ніж литий.

6. Оподаткування операцій з банківськими металами

 • Операції з банківськими металами – це інвестиційна діяльність. Оподаткування таких операцій здійснюється за підсумками минулого року, коли в податковій декларації відбиваються отримані прибутки/збитки. Банки в даному випадку не є податковими агентами й не утримують із клієнтів ніяких податків.

7. Переваги розміщення коштів у банківських металах (золоті)

 • Золото – незамінний актив для диверсифікованості заощаджень (розподілу капіталу з метою зменшення ризику втрат). Бездоганна вікова репутація забезпечує цьому металу особливий статус серед інших активів. При цьому, не варто забувати, що золото в будь-який момент може повернутися до виконання ролі грошей завдяки своїм трьом унікальним властивостям: хімічній інертності, що гарантує нескінченний строк зберігання, концентрації високої вартості в малому фізичному обсязі, подільності без втрати вартості.
8. Правила переміщення банківських металів через митний кордон України

1. Вивезення банківських металів за межі України.

 Фізична особа має право вивозити за межі України на одну особу (незалежно від віку) банківські метали вагою до 500 г у вигляді зливків та в іноземних монетах з дорогоцінних металів з пробами не нижче ніж: для золота - 900; для срібла - 925; для платини та паладію - 999 за умови письмового декларування митним органам.

2. Ввезення банківських металів в Україну.

Фізична особа має право ввозити в Україну на одну особу (незалежно від віку) банківські метали вагою до 500 г у вигляді зливків та в іноземних монетах з дорогоцінних металів з пробами не нижче ніж: для золота - 900; для срібла - 925; для платини та паладію - 999 за умови письмового декларування митним органам. Увезення фізичними особами - резидентами та нерезидентами банківських металів у вигляді зливків, вага яких перевищує 500 г, здійснюється за спеціальним дозволом Національного банку за формою 05, копія якого надсилається відповідним структурним підрозділом Національного банку Державній митній службі.

3. Вивезення банківських металів фізичними особами, які прямують через територію України транзитом.

Дозволяється вивезення за межі України фізичними особами, які прямують через територію України транзитом банківських металів у вигляді зливків загальною вагою до 1000 г за наявності в них транзитної української візи, візи країни призначення, проїзних квитків або інших документів, що підтверджують транзитний характер поїздки.

4. Вивезення за межі України та ввезення в Україну банківських металів банками.

Вивезення за межі України та ввезення в Україну банківських металів уповноваженими банками здійснюються відповідно до Правил надання уповноваженим банкам індивідуальних ліцензій на вивезення за межі України банкнот іноземних держав, банківських металів та на право переказування за межі України іноземної валюти для оплати банківських металів і спеціальних дозволів на ввезення в Україну бланків чеків та порядку ввезення в Україну банкнот іноземних держав і банківських металів, затверджених постановою Правління Національного банку України від 06.08.2003 N 327.

Прес-центр


22.03.2021 До уваги клієнтів АТ "КБ "СОЮЗ"

13.04.2020 До уваги акціонерів та клієнтів АТ «КБ «СОЮЗ»

16.03.2020 Про проведення річних Загальних зборів акціонерів

27.09.2019 Повідомлення для клієнтів банку

Курси валют

Від: 30.06.2017
Купівля/продаж валюти +38 (044) 393-93-58

валюта покупка продаж
USD - -
EUR - -
RUR - -
GBP - -
CHF - -

Курси золота

Від: 26.06.2017
Купівля/продаж золота +38 (044) 393-93-79

вага, г ____покупка ____продаж
1г, грн злиток 1г, грн злиток
1 - 0,00 - 0,00

Головний офіс


Україна, 01010 м. Київ, вул. Суворова, 4
тел.: +38 (044) 393-93-40
Схема проїзду
 

Піднятись наверх